Strona główna img Aktualności img Nowi wielkopolscy Dyplomowani Księgowi

Nowi wielkopolscy Dyplomowani Księgowi

Tegoroczny poznański piknik księgowych poprzedzony był uroczystym wręczeniem certyfikatów nowym Dyplomowanym Księgowym. Ten zaszczytny tytuł uzyskało w tym roku w Wielkopolsce 18 osób, spośród których sześć wzięło udział w uroczystości odbywającej się 26 czerwca br. w auli siedziby Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przy ulicy Ziębickiej. W obecności licznej publiczności, członków rodziny, przyjaciół, na ręce upoważnionego Członka Zarządu Głównego SKwP, pana Piotra Hansa, wszystkie panie uroczyście złożyły przyrzeczenie i otrzymały certyfikaty, a także upominki ufundowane przez Oddział Wielkopolski w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz wydawnictwo Rachunkowość.

Po uroczystości, miał miejsce odczyt „Informacja księgowa – brakujące ogniwo”, wygłoszony przez pana Piotra Staszkiewicza, biegłego rewidenta i partnera firmy audytorsko-doradczej RSM Poland, który starał się wskazać jak istotną rolę pełni komunikacja i przepływ informacji (nie tylko finansowych), która jest warunkiem koniecznym do właściwego działania systemu informacji zarządczej i sprawozdawczości finansowej.

Po odczycie, uczestnicy wydarzenia oddali się dyskusjom podczas pikniku na zielonych terenach otaczających budynek Centrum Edukacji przy ulicy Ziębickiej. Największą atrakcją były lody tajskie (ufundowane przez firmę RSM Poland) – nie tylko naturalne i smaczne, ale ponadto przygotowywane w bardzo widowiskowy sposób. W tym samym czasie nowi Dyplomowani Księgowi uczestniczyli w nagraniu filmu promującego certyfikat, którego premiera odbędzie się już we wrześniu.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nowym Dyplomowanym Księgowym zdobycia tytułu, stanowiącego ukoronowanie ścieżki certyfikacji zawodu księgowego ustanowionej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w 2009 roku, potwierdzającej szeroką wiedzę, umiejętności i doświadczenie w obszarze rachunkowości, finansów i podatków. 

Korzystając z okazji, życzymy naszym członkom, sympatykom oraz wszystkim księgowym udanych wakacji, a od września... zapraszamy z powrotem na Ziębicką!

 


 

Osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu Dyplomowanego księgowego zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.skwp.poznan.pl/stowarzyszenie/certyfikacja-zawodu-ksiegowego/dyplomowany-ksiegowy.

Równocześnie informujemy, że najbliższy kurs w naszym Oddziale dla kandydatów na Dyplomowanych księgowych, rozpoczyna się w październiku (więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: https://www.skwp.poznan.pl/szkolenia/iv-stopien-kurs-dla-kandydatow-na-dyplomowanego-ksiegowego-(170-godzin)-11-1378).

 


 

Rota przyrzeczenia Dyplomowanego księgowego

Przyrzekam, że jako Dyplomowany Księgowy, wykonując zawód księgowego będę wypełniać powierzone mi obowiązki w poczuciu odpowiedzialności, z należytą rzetelnością, kierując się w swoim postępowaniu etyką zawodową i nie splamię godności nadanego mi tytułu dyplomowanego księgowego. Przyrzekam, że będę stale poszerzać wiedzę i doskonalić umiejętności zawodowe zgodnie z nałożonymi na mnie obowiązkami oraz w celu osobistego rozwoju zawodowego.


© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO