Strona główna img Aktualności img O pracy z uśmiechem. Przy grillu.

O pracy z uśmiechem. Przy grillu.

Główna część poznańskich obchodów 110-lecia Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbyła się 9 czerwca i miała charakter oficjalnej konferencji na terenie naszego Centrum Edukacji oraz wieczornej gali w kinoteatrze Apollo. To nie znaczy, że na tym zakończyliśmy świętowanie. W kilka dni po oficjalnym wydarzeniu, mieliśmy okazję spotkać się w mniej formalnych okolicznościach. We wtorek, 13 czerwca odbył się jubileuszowy Piknik Księgowych.

Podobnie, jak w przypadku głównych obchodów, również i spotkanie piknikowe miało swoją część oficjalną, merytoryczną i rozrywkową, jednak proporcje w tym przypadku były zdecydowanie inaczej rozłożone. Spotkanie otworzył Rafał Wawrowski, Prezes Oddziału Terenowego SKwP w Poznaniu. Po serdecznym przywitaniu gości oddał głos Piotrowi Hansowi, Członkowi Zarządu Głównego oraz Zarządu Oddziału Wielkopolskiego SKwP, który przedstawił zgromadzonym raport „Portret księgowych. Zapracowani, ale usatysfakcjonowani”, przygotowany specjalnie z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu.

Od pomruku zaciekawienia do westchnień nad niełatwym losem księgowych - tak można opisać spektrum reakcji słuchaczy na poszczególne wskazania raportu. Nie zabrakło też głosów wyraźnego uznania - szczególnie jeśli chodzi o czas poszukiwania pracy przez księgowych w porównaniu do przedstawicieli innych profesji. Chyba nikt nie spodziewał się w tym zakresie aż tak dobrych wyników.

Po prezencji raportu nastąpiło jeszcze wręczenie srebrnych i złotych odznak, dla szczególnie zasłużonych członków Oddziału, którego dokonał Rafał Wawrowski, po czym zaprosił na występ dwójki uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, Małgorzaty Geltz i Szymona Kwintkiewicza. Część artystyczna obejmowała szeroki repertuar. Począwszy od nostalgicznej i refleksyjnej piosenki aktorskiej, a skończywszy na współczesnych hitach takich wykonawców jak X Ambassadors czy Maroon 5. Po rzęsistych brawach, wprowadzeni już w rozrywkowy nastrój, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek.

Na tyłach Centrum Edukacji urządzony został ogródek grillowy. Pod namiotami, przy stołach piknikowych działacze i członkowie poznańskiego oddziału SKwP kontynuowali rozmowy. Mimo niezbyt sprzyjającej aury - zachmurzenia i dość mocnych porywów wiatru, dyskusje przy potrawach przyrządzonych na tę okazję trwały dłuższą chwilę.

Ostatni uczestnicy spotkania rozeszli się do domów już w kroplach deszczu, ale za to z uśmiechem na ustach i egzemplarzami raportu „Portret księgowych”.

Aby otrzymywać informacje o nowościach prosimy podać adres e-mail: