Strona główna img Aktualności img Porozumienie o współpracy

Porozumienie o współpracy

Prezes Zarządu Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, prof. Wiktor Gabrusewicz wspólnie z Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, Agnieszką Szymankiewicz podpisali w imieniu reprezentowanych instytucji porozumienie o współpracy. 

Na mocy podpisanego porozumienia sygnatariusze zobowiązują się do wzajemnego wsparcia w zakresie organizacji wydarzeń edukacyjno-informacyjnych, których celem będzie upowszechnienie wiedzy w zakresie rachunkowości i prawa podatkowego, a także podnoszenia świadomości podatkowej i kompetencji osób trudniących się zawodowo rachunkowością i podatkami. Rezultatem tych działań ma być zwiększenie poprawności wywiązywania się podatników z obowiązków podatkowych, a także poniesienie poziomu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Po podpisaniu  - prof. Gabrusewicz i dyr. Szymankiewicz wspólnie wręczyli dyplomy Certyfikowanym Ekspertom Usług Księgowych, którzy w ostatnim czasie uzyskali ten tytuł na kursach organizowanych w Oddziale Wielkopolskim w Poznaniu SKwP. 

Uroczyści te wypełniły część oficjalną spotkania informacyjnego z udziałem ZUS i Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Uczestnicy, którzy zapełnili salę do ostatniego miejsca, wysłuchali wystąpień poświęconych kontrolom ZUS, big data w wykrywaniu nadużyć podatkowych, a także rozszerzeniu obowiązku split payment.

Przez całe spotkanie funkcjonowały punkty konsultacyjne, w których uczestnicy mogli zadać urzędnikom nurtujące ich pytania, związane z konkretnymi, indywidualnymi przypadkami. 


© 2020 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO