Strona główna img Aktualności img Roboty dla księgowych. Księgowi do robotów!

Roboty dla księgowych. Księgowi do robotów!

Na początku grudnia odbył się warsztat w pracowni komputerowej „ZBUDUJ SWOJEGO ROBOTA KSIĘGOWEGO”, zorganizowany przez wielkopolski Klub Dyplomowanych Księgowych, działający przy Oddziale Wielkopolskim w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. 

Spotkanie poprowadził Rafał Podsiadło, Dyrektor Działu Wdrożeń Pirxon SA., mający na koncie ponad 200 szkoleń i wdrożeń oraz kilkadziesiąt robotów oraz Andrzej Kubiak, ekspert Pirxon SA.– prelegent tegorocznej konferencji zawodowej „Digitalizacja sprawozdawczości podatkowej i jej konsekwencje dla przedsiębiorców” (dla przypomnienia - relacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj: https://www.skwp.poznan.pl/aktualnosci/cyfrowy-fiskus-korzysci-dla-organow-dla-ksiegowych-wyzwania-168).

W trakcie warsztatu uczestnicy:

  • omówili ogólne zasady konstruowania robotów księgowych, 
  • skonstruowali od podstaw robota księgowego wspomagającego czynności inwentaryzacyjne,
  • omówili zasadę działania i możliwe warianty zautomatyzowania czynności związanych z weryfikacją tzw. białej listy.

Spotkanie pozwoliło uzyskać odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i sprawdzić, jak automatyzacja procesów finansowo-księgowych może działać w praktyce. Było więc okazją, aby doświadczyć i lepiej poznać „roboty”, a przez to, w jakimś stopniu pozbyć się obaw i uprzedzeń, które często są największą barierą we wdrażaniu nowych technologii.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej - w zakładce przeznaczonej tylko dla członków znajduje się prezentacja Andrzeja Kubiaka z warsztatu. Prosimy także śledzić informacje na temat naszych aktualnych wydarzeń, gdyż na wiosnę przyszłego roku będziemy organizować podobne spotkanie dla kolejnej grupy naszych członków.

© 2020 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO