Strona główna img Aktualności img W dydaktyce najważniejszy jest człowiek

W dydaktyce najważniejszy jest człowiek

Ponad 10 godzin efektywnej pracy szkoleniowo-warsztatowej, 60 uczestników, 20 litrów wypitej kawy. Tak w trzech liczbach można podsumować intensywne dwudniowe „Warsztaty Metodyczne” wykładowców rachunkowości zorganizowane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Współorganizatorem i gospodarzem tego spotkania był Oddział Wielkopolski w Poznaniu SKwP. Warsztaty odbywały się w Centrum Edukacji SKwP przy ul. Ziębickiej w Poznaniu w dniach 22 i 23 września 2018 r.

Wśród uczestników warsztatów znaleźli się wykładowcy rachunkowości ze wszystkich 26 oddziałów okręgowych SKwP wraz z silną reprezentacją Oddziału Wielkopolskiego. Wysłuchali oni wystąpienia ekspertów w zakresie metodyki nauczania dorosłych oraz wystąpień publicznych. Odbyły się także wykłady pokazowe. Wystąpienia i dyskusje były obserwowane również przez ponad 40 wykładowców, którzy oglądali (zorganizowaną po raz pierwszy właśnie przez nasz Oddział) internetową transmisję „na żywo”. 

Jak podkreśliła dr Teresa Cebrowska, Wiceprezes Zarządu Głównego SKwP, Przewodnicząca Komisji ds. Szkolenia i Wydawnictw, prowadząca warsztaty, przed wykładowcami rachunkowości stają coraz to nowe wyzwania merytoryczne, związane nie tylko ze zmieniającymi się przepisami - co już nikogo niestety nie dziwi - ale także wchodzącymi na rynek pracy kolejnymi pokoleniami kandydatów na księgowych. Nie jest odosobnionym przypadkiem, gdy na jednym szkoleniu wśród słuchaczy znajdzie się 19-latek bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego oraz osoba w wieku 50+, która postanowiła się przebranżowić lub potwierdzić swoje umiejętności praktyczne, uznanym certyfikatem SKwP. Wykładowca stoi przed wyzwaniem, by poprowadzić kurs lub szkolenie w sposób spełniający oczekiwania obu tych osób.

W dydaktyce najważniejszy jest człowiek - mówił prof. Wiktor Gabrusewicz, Prezes Zarządu Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu SKwP, w swoim wystąpieniu otwierającym wydarzenie. To właśnie na potrzebach ludzi powinni skupić się wykładowcy. Dzięki takim wydarzeniom, jak odbywające się właśnie warsztaty metodyczne dla wykładowców - mogą robić to coraz lepiej.© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO