Zmiana umowy spółki – koszty podatkowe

Koszty zmiany umowy spółki komandytowej, w której wspólnikiem (komplementariuszem) jest spółka z o.o., stanowią dla tej ostatniej koszty uzyskania przychodów.
dowiedz się więcej

Uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego trzeba będzie przesłać i do KRS, i do US

Elektroniczne sprawozdania finansowe przedsiębiorców (wraz ze sprawozdaniami z badania) zostaną z automatu udostępnione przez KRS organom podatkowym. Niestety, nie dotyczy to uchwał o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego. Spółki będące podatnikami CIT muszą samodzielnie przesłać je do właściwego US, choć mają obowiązek złożyć je również w KRS.
dowiedz się więcej

Podatkowa księga przychodów i rozchodów – zmiana rozporządzenia

Likwidacja przepisów określających obowiązek zawiadamiania US o prowadzeniu księgi, a także o sporządzaniu spisu z natury w trakcie roku to główne zmiany w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, które weszły w życie 15.09.2018.
dowiedz się więcej

Pensja prezesa a ograniczenie kosztów usług niematerialnych

Wynagrodzenie prezesa zarządu, który jednocześnie jest udziałowcem spółki z o.o., a więc spełnia definicję podmiotu powiązanego z art. 11 updop, nie podlega limitowaniu na podstawie art. 15e updop i może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów spółki.
dowiedz się więcej

Niniejszy materiał nie stanowi wyczerpującej informacji podatkowej, ani nie stanowi opinii podatkowej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji prosimy o zasięgnięcie szczegółowej porady podatkowej.

pobierz jako pdf

Magazyn podatkowo-księgowy przygotowany został we współpracy z miesięcznikiem Rachunkowość - pismem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

© 2018 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO