Sprawozdanie finansowe za 2017 należy złożyć do US na papierze

Chociaż sprawozdanie finansowe za 2017 wraz ze sprawozdaniem z badania trzeba przesłać do KRS drogą elektroniczną, to do US dokumenty te należy złożyć w tradycyjnej, papierowej postaci.
dowiedz się więcej

Obrót kryptowalutami a ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Przychody uzyskiwane z handlu kryptowalutami w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
dowiedz się więcej

Oczyszczacze powietrza i maski antysmogowe dla pracowników bez VAT

Wszelkiego rodzaju świadczenia o charakterze rzeczowym, zaspokajające osobiste potrzeby pracowników, nie powodują powstania obowiązku podatkowego w VAT z uwagi na brak – po stronie pracodawcy – prawa do odliczenia VAT z związku z dokonywanymi zakupami.
dowiedz się więcej

Czy działalność nierejestrowana może być wykonywana na rzecz przedsiębiorców

Prawo przedsiębiorców przewiduje możliwość prowadzenia przez osoby fizyczne drobnej działalności bez rejestracji w CEIDG i zgłaszania się do ZUS. W żaden sposób nie ogranicza jej zakresu. Przeszkodą dla chcących świadczyć usługi na rzecz firm i instytucji mogą być jednak przepisy kwalifikujące przychody ze świadczenia usług do źródła „działalność wykonywana osobiście”.
dowiedz się więcej

Niniejszy materiał nie stanowi wyczerpującej informacji podatkowej, ani nie stanowi opinii podatkowej. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji prosimy o zasięgnięcie szczegółowej porady podatkowej.

pobierz jako pdf

Magazyn podatkowo-księgowy przygotowany został we współpracy z miesięcznikiem Rachunkowość - pismem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

© 2018 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin