Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Nietypowe i kontrowersyjne zagadnienia związane z rozliczaniem czasu pracy - konsekwencje w przypadku kontroli PIP, ZUS lub sprawy w sądzie pracy

Nietypowe i kontrowersyjne zagadnienia związane z rozliczaniem czasu pracy - konsekwencje w przypadku kontroli PIP, ZUS lub sprawy w sądzie pracy

Miasto:
Gniezno
Data rozpoczęcia:
2020-03-13
Typ:
seminarium
Tryb:
seminarium
Opłata:
380,- zł od osoby,
330,- zł dla członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
zapisz się

ORGANIZACJA

godzina: 9.00 do 14.00
wykładowca: Michał Szuszczyński - radca prawny
miejsce:

 • Poznań, ul. Ziębicka 18
 • Konin, ul. Przemysłowa 3d
 • Gniezno, ul. Podkomorska 8

W ramach szkolenia zapewniamy: 

 • materiały szkoleniowe, 
 • przerwy kawowe, 
 • zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu, 
 • obiad. 

Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Zapłaty można również dokonać gotówką, bezpośrednio przed rozpoczęciem szkolenia.

WYKŁADOWCA

Michał Szuszczyński – radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu; ekspert w dziedzinie prawa pracy Wielkopolskiego Związku Pracodawców zrzeszonego w Konfederacji Pracodawców LEWIATAN. Przez 10 lat pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Wielkopolsce, w której przez 7 lat kierował pracami departamentu prawa pracy. Obecnie wspólnik Kancelarii Prawa Pracy Szuszczyński Kamińska, która świadczy usługi z zakresu prawa pracy i prawa HR dla pracodawców. Specjalizuje się w obszarze indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z czasem pracy. Doradza w materii prawa pracy w procesach restrukturyzacji, reprezentuje pracodawców w negocjacjach ze związkami zawodowymi i radami pracowników, prowadzi szkolenia oraz seminaria poświęcone zagadnieniom stosunku pracy.

PROGRAM

 1. Doba pracownicza, a „dniówka” pracownicza – czy oznaczają to samo?

 2. Dzień wolny od pracy – czy musi pokrywać się z dniem kalendarzowym?

 3. Czy jednego dnia można być jednocześnie w pracy i na urlopie?

 4. Pracownicy zarządzający zakładem pracy a kierownicy komórek organizacyjnych – podobieństwa i różnice na gruncie rozliczania czasu pracy w godzinach nadliczbowych oraz pracy w dni wolne?

 5. Czas wolny za nadgodziny a dzień wolny udzielony za pracę świadczoną w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy – zasady rozliczania i błędy najczęściej popełniane przez pracodawców.

 6. Zasady rozliczania pracy wykonywanej w dniu harmonogramowo wolnym od pracy oraz w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy – na co zwraca uwagę PIP?

 7. Jako prawidłowo ustalić miejsce pracy pracowników mobilnych (przedstawiciele handlowi, serwisanci itp.) oraz pracowników budowlanych i konsekwencje nieprawidłowości w tym zakresie na gruncie rozliczania czasu pracy i podróży służbowych.

 8. Tzw. „ruchoma” doba pracownicza – błędy w jej wprowadzaniu i późniejszym stosowaniu w zakładach pracy.

 9. Zasady rozliczania czasu pracy w podróży służbowej – za co trzeba, a za co nie trzeba płacić pracownikowi; podróż służbowa w dni wolne od pracy lub w godzinach nocnych.

 10. Wyjazd na szkolenie a czas pracy – delegacja, normalny czas pracy, czy może czas nieodpłatny?

 11. Zadaniowy (nienormowany?) system czasu pracy – dlaczego w 9 na 10 przypadków jest on stosowany przez pracodawców nieprawidłowo?

zapisz się

Zapytaj o szkolenie

tel. (61) 8630-480

fax. (61) 8630-496

e-mail: szkolenia@skwp.poznan.pl

Pracujemy w godz. 8.00 - 16.00

Nie znalazłeś oferty dla siebie?
Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: szkolenia@skwp.poznan.pl

© 2020 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO