Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Specjalista ds. rozliczeń w podatkach dochodowych (42 godzin zajęć)

Specjalista ds. rozliczeń w podatkach dochodowych (42 godzin zajęć)

Miasto:
Gniezno
Data rozpoczęcia:
2020-02-29
Typ:
kurs
Tryb:
sob/niedz
Opłata:
1290,- zł od osoby,
zapisz się

CEL:

Kurs ma na celu przygotowanie do samodzielnego rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych. Szeroki zakres materiału ma na celu przedstawienie wszystkich zagrożeń, a także wielu możliwości w zakresie optymalizacji podatkowej osób prawnych, a także dochodów osób fizycznych wynikających z ustaw o podatkach dochodowych. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję poznać zasady opodatkowania międzynarodowego oraz odkryte zostaną tajniki optymalizacji podatkowej z wykorzystaniem zasad wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. W ramach kursu przewidziane są zarówno zajęcia teoretyczne (wprowadzenie) oraz znaczna liczba ćwiczeń prowadzonych w formie warsztatowej. Kurs kierowany jest zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają pracę na stanowiskach związanych z rozliczaniem podatku dochodowego, ale także dla osób z doświadczeniem, które pragnęłyby odświeżyć swą wiedzę, w szczególności w związku ze zmianami, które weszły w życie w ostatnim okresie.

PROGRAM:

 1. Podatek dochodowy od osób fizycznych:
  podmiot podatku; przedmiot podatku; zwolnienia przedmiotowe; koszty uzyskania przychodów; szczególne zasady ustalania dochodu; podstawa opodatkowania; pobór podatku; obowiazki informacyjne płatników i podatników; zryczałtowane formy opodatkowania; podatkowa książka przychodów i rozchodów - zasady prowadzenia.

 2. Podatek dochodowy od osób prawnych:
  wprowadzenie; podmiot i przedmiot opodatkowania; przychody podatkowe; koszty uzyskania przychodów; różnice kursowe; środki trwałe w firmie; zwolnienia przedmiotowe w tym opodatkowanie fundacji i innych organizacji działających w sferze pożytku publicznego; opodatkowanie leasingu; podstawa opodatkowania i odliczenia od dochodu; opodatkowanie dywidend i innych udziałów w zyskach osób prawnych; opodatkowanie podmiotów zagranicznych uzyskujących dochody na terytorium Polski; pobór podatku w tym zryczałtowanego podatku od niektórych dochodów; transakcje między podmiotami powiązanymi.

 3. Podstawy międzynarodowego prawa podatkowego w zakresie podatków dochodowych:
  umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania; zasady unikania podwójnego opodatkowania; opodatkowanie na gruncie międzynarodowym dochodów poszczególnych źródeł.

ORGANIZACJA:

Zajęcia w soboty i niedziele, w godz. od 8.00 do 14.00 (przez około 1 miesiąc).

DODATKOWE INFORMACJE:

Uczestnicy otrzymują:

 • materiały szkoleniowe,
 • gorące napoje - kawa, herbata, itp.

Kurs kończy się egzaminem.
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowującego do pracy na stanowisku specjalista ds. rozliczeń w podatkach dochodowych.

zapisz się

Zapytaj o szkolenie

tel. (61) 8630-480

fax. (61) 8630-496

e-mail: szkolenia@skwp.poznan.pl

Pracujemy w godz. 8.00 - 16.00

Nie znalazłeś oferty dla siebie?
Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: szkolenia@skwp.poznan.pl

© 2020 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO