Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Zmiana ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - nowe obowiązki podmiotów usługowo prowadzących księgowość

Zmiana ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - nowe obowiązki podmiotów usługowo prowadzących księgowość

Miasto:
Poznań
Miejsce:
Centrum Edukacji, ul. Ziębicka 18, Poznań, zobacz jak dojechać
Data rozpoczęcia:
2018-06-20
Typ:
seminarium
Tryb:
seminarium
Opłata:
340,- zł od osoby,
290,- zł dla członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
zapisz się

ORGANIZACJA

godzina: 9.00 do 15.00
miejsce: Poznań, Centrum Edukacji SKwP, ul. Ziębicka 18.
wykładowca: Agnieszka Grotowska-Słotwińska

W ramach szkolenia zapewniamy: 

 • materiały szkoleniowe, 
 • przerwy kawowe, 
 • zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu, 
 • obiad. 

Opłatę za szkolenia prosimy uiścić przelewem na konto:
PKO BP I Oddz. Poznań nr 42 1020 4027 0000 1102 0031 0219
Zapłaty można również dokonać gotówką, bezpośrednio przed rozpoczęciem szkolenia.

WYKŁADOWCA

Agnieszka Grotowska-Słotwińska - Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz podyplomowego studium Prawa Bankowego na wydziale Prawa i Administracji.  Od 1997 r. pracownik Banku Zachodniego S.A. Specjalista (ponad 17 letnie doświadczenie) w zakresie implementacji i realizacji procesów i procedur wynikających z obowiązków wskazanych w Ustawie o Przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (PPPiFT), w tym oceny ryzyka, stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, monitoringu transakcji, definiowania reguł analitycznych. Uczestnik licznych szkoleń oraz konferencji krajowych      i międzynarodowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz fraudów (Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Turcja,  Czechy, Irlandia) organizowanych przez instytucje polskie i zagraniczne oraz uczelnie, w tym Uniwersytet w Granadzie i Salamance. Na bieżąco współpracującaz polskimi regulatorami, bankami oraz  instytucjami finansowymi w zakresie interpretacji przepisów dotyczącym PPPiFT, dla celów implementacji rozwiązań produktowych i proceduralnych oraz projektowania szkoleń dla pracowników. 

PROGRAM

W dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił nową ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, co powoduje konieczność w wielu podmiotach wdrożenia nowych procedur wewnętrznych oraz przeszkolenia swoich pracowników z nowych zasad.

 1. Ramy prawne systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (definicje, IV Dyrektywa, znowelizowana Ustawa o Przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu).

 2. Ocena ryzyka klienta biura rachunkowego - zakres oceny ryzyka, kategorie ryzyka i ich elementy (wrażliwe branże i kraje), mityganty ryzyka).

 3. Działania podejmowane przez Instytucje Obowiązane przy stosowaniu środków należytej staranności w świetle nowych przepisów, w tym  identyfikacja klienta i weryfikacja tożsamości (metody zdalnej weryfikacji – RDO), ocena stosunków gospodarczych, monitoring.

 4. Krajowa osoba na eksponowanym stanowisku politycznym (PEP), beneficjent rzeczywisty– nowe podejście w znowelizowanej Ustawie o PPP i FT. 

 5. Metody i fazy prania pieniędzy (w tym metody, na jakie najczęściej może być narażone biuro rachunkowe).

 6. Analiza zachowań i transakcji podejrzanych, badanie powiązań klientów (ryzyka w różnych transakcjach/czynnościach klienta – pożyczki, darowizny, transakcje rodzinne, wykorzystywanie kradzionej tożsamości, działania o charakterze  mafijnym). 

 7. Pozostałe obowiązki biura rachunkowego jako instytucji obowiązanej (procedury wewnętrzne w biurze rachunkowym, informowanie GIIF o klientach budzących wątpliwości, wyznaczenie i rola osoby odpowiedzialnej).

 8. Polityka sankcji - na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu i monitorowaniu relacji z klientem biura rachunkowego.

 9. Ogólnodostępne bazy zewnętrzne pomocne przy wykonywaniu obowiązków PPP I FT.

 10. Odpowiedzialność karna z tytułu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

zapisz się

Zapytaj o szkolenie

tel. (61) 8630-480

fax. (61) 8630-496

e-mail: szkolenia@skwp.poznan.pl

Pracujemy w godz. 8.00 - 16.00

Nie znalazłeś oferty dla siebie?
Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: szkolenia@skwp.poznan.pl

© 2018 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin